Değerli sanatseverler,

Konser salonlarında hep birlikte olmaya hasret kaldığımız bu pek çok açıdan zor zamanlarda İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali 10. yaşını "Türkiye'nin Dört Köşesi Oda Müziği Neşesi" sloganıyla kutluyor.

İlk günden başlayarak seneler boyunca özenerek oluşturduğumuz konser kayıtlarımızı geçmişte etkinliklerimizi kaçırmış olan müzikseverlerle buluştururken hafıza tazelemek isteyenleri de 20 Ocak'tan itibaren dijital salonumuza davet ediyoruz.

2012'den bu yana oda müziğine olan derin tutkumuzu siz sanatseverlerin ilgisi ve sevgisiyle buluşturmaktan gurur duyduk ve festival arşiv kayıtlarımızı sizlerle paylaşırken pandemi şartlarına rağmen heyecanımızı hiç kaybetmediğimizi görüyoruz.

Mayıs sonuna kadar sürecek "Best of Opus Amadeus Arşiv Konserleri Serisi" Dünya Müzikle Mutluyken - Dünya Müzikle Nefes Alırken - Dünya Müzikle Biraradayken - Dünya Müzikle Hayal Kurarken - Dünya Müzikle Kucaklaşırken program başlıklarıyla sizler için özenle hazırladığımız festival konserlerinden seçilmiş birbirinden güzel eserlerden oluşuyor. Bu seçkiler aracılığıyla buluşacağınız sanatçı ve toplulukların yorumlarının sizlere keyif, huzur ve mutluluk vereceğine yürekten inanıyoruz.

Tango müziğinin dâhisi Astor Piazzolla'yı doğumunun 100. yılında "Piazzolla 100 Yaşında" arşiv konserimizle anmaktan ayrıca mutluluk duyuyoruz. 1 Şubat - 1 Mayıs 2021 tarihleri arasında yayınlanacak bu konserde sizlerin de bizler gibi o atmosferi yeniden yaşayacağınızı hayal edebiliyoruz.

Şuna kesinlikle inanıyoruz: Dünyamızın içinde bulunduğu çok zor zamanlara rağmen ülkemizin kültür hayatına katkıda bulunan festivaller ve etkinlikler en kısa zamanda sanatseverlerle yeniden buluşarak güzellikler üretmeye kaldıkları yerden devam edecek.

Normal hayatlarımıza kavuşur kavuşmaz sizleri yeniden büyük bir mutlulukla ve birbirinden güzel mekânlarda ağırlayacak bir sonraki İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali'nde buluşmak üzere hepinize çok sağlıklı günler dileriz...

Mehmet Mestçi, Sanat Yönetmeni